Alüminyum Hurdası Fiyatları Yükseliyor mu?

Alüminyum Hurdası Hurda sektörü , giderek gelişmeye ve istihdam imkanlarıyla ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Sektörün önemli hurda sınıfı arasında yer edinen alüminyum ise, her alanda kullanılan ve işlevsel bir ürün olması nedeniyle talebi fazla olan madenler arasında yerini alıyor. Kazandıran bir maden Alüminyum Hurdası konusunda fiyatlarla ilgili kararsızlıklar var. Güncel alüminyum fiyatları, 5-10 lira arasında değişiyor. Alüminyumun yapısı ve türüne göre fiyatlar değişiklik arz edebiliyor.

Alüminyum Hurdası nerelerde kullanılıyor?

Alüminyum Hurdası öncelikli kullanım alanı inşaat sektörüdür. Dolayısıyla, inşaat sektörü dinamizmini korudukça alüminyum fiyatları da istikrarını sürdürecektir. Alüminyumun tercih edilebilirliği yüksek bir üründür. Ancak plastik ve PVC gibi ürünlere göre maliyetli olduğu için ucuza yönelen inşaatçılar tarafından tercih edilmeyebilir. Ama lüks sınıf konutların ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bunun nedeni, PCV sistemlerine göre çok daha dayanıklı ve hava şartlarından etkileyen yapısıdır.

Alüminyum sistemler, ısı yalıtımlı olarak da imal ediliyor. Böylece, çok daha lüks bir ürün haline gelebiliyor. Temizlik gibi dertleri de söz konusu değildir. Hijyenik bir üründür ve insan sağlığına da herhangi bir zararı söz konusu değildir. PVC sistemleri ise, bu saydıklarımızın tersi özelliktedir. İnşaat sektöründe pervaz, korkuluk gibi alanlarda özellikle tercih ediliyor. Çünkü dekoratif açıdan da modern bir görünüm sağlıyor.

İnşaat sektörüyle beraber otomotiv ve diğer sanayi kolları açısından da önemli bir üründür. Mobilya sanayisinde kullanılan alüminyumlar mobilyaların daha kaliteli ve dayanıklı olmalarını sağlıyor. Bu sektörlerin canlılığını korumaları ve üretim hacimlerini sürekli şekilde artırmaları halinde hurda alüminyuma olan talep artacak. Bu da, fiyatları olumlu şekilde etkileyecek. Şu andaki fiyatlarda, alüminyum için iyi bir fiyattır.

Alüminyum Hurdası Çeşitleri Nelerdir ?

Alüminyum Hurdası günümüzde sert ve yumuşak olarak 2 ye ayrılır. Yumuşak Alüminyumlar Profil, Tabak, Matbaa, Jant , Araiş, Kutu Kola Alüminyumu gibidir. Sertler ise Dökümhanelerden özel işlerde kullanılan içindeki alaşımını göre kırılgan bir yapıya sahip olan alüminyumdur. Hurda Alüminyum Fiyatlarına Sitemizden ulaşabilirsiniz.